Pazartesi , 10 Ağustos 2020

OMEGA SEAMASTER PLANET OCEAN BİG SİZE

omega-seamaster-planet-ocean-xl-casino-royale

Big Size’ ifadesini 45,5 ml’lik çapından dolayı almış olan Omega Seamaster Planet Ocean Big Size; 44 saatlik güç rezervi olan ETA 2892 tabanlı bir mekanizmaya sahip bulunuyor. 45.5 mm. çapında ve 15 mm kalınlığında olan kasanın çevirip çıkarmalı arka kapağına gravür desenleri işlenmiş. Saatin kasasının çizim için polisajlanan kısımlar dışında fırçalanmış çelikten imal edinmiş olması görünümü daha da güzelleştiriyor. Deniz tuzu polisajın düşmanı olduğu için dalgıç saatlerinde polisajın yoğun olmaması gerekiyor. Güneşi yansıtmayan ve mat bir malzemeden imal edilmiş olan kadranın üzerindeki 6,9 ve 12 rakamları kabartma şeklinde; diğer saat markerları ise kabartma değil. Saatin ‘3’ noktasında arka planı kadranın arka planıyla aynı görünümde olan tarih bölümü mevcut. Hem içten hem de dıştan AR kaplamalı olan safir kristal camın çift kaplama olması saatin okunabilirliğini son derecede arttırıyor.

Omega Seamaster Planet Ocean Big Size’ın saat yönünün tersine olmak üzere tek yöne dönebilen siyah renkli bezelinde saat 12 hizasında lume bulunuyor. Dalgıç saatlerindeki bu detay; dalgıçların dalış esnasında suyun altında ne kadar kaldıklarını hesaplamalarını sağlıyor. Her üçü de ok şeklinde olan saatin kollarının dizaynı oldukça güzel bir görüntüye sahip bulunuyor. Kenar kısımları polisajlı olan fırçalanmış çelik bilezik tarzındaki Planet Ocean bileziğin çelikten imal edilmiş tokası düğme ile tek yönlü açılıyor. Tokanın üzerine de kadranda olduğu gibi marka ve model kazınmış.

Omega Seamaster Planet Ocean Big Size’ın kurma kolunun üzerindeki amblem de sayısız detaylardan birini oluşturuyor. Saatin deri kaplama kırmızı kutusuyla beraber diğer evrak ve malzemeleri kullanma kılavuzu, 3 yıl uluslararası garantisi olduğuna dair garanti kartı, diyagram resim kartı, temizleme bezi, kartlar için beyaz bir cüzdandan oluşuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top