Pazartesi , 10 Ağustos 2020

OMEGA SPEEDMASTER PROFESSİONAL MOONWATCH

omega-speedmaster-moon-watch-professional-jfk

Omega speedmaster Professional moonwatch modeli bu erkek saati, çelik kasa ve çelik kordondan oluşur. Kasa çapı 42 ye 13 milimetredir. Yuvarlak kasanın iç kadranı siyahtır. Ağırlığı 176 gr. Olan bu saatin deri kayışa uyumlu bir tasarımı vardır. Safir çizilmeyen cam kullanılmış olduğundan son derece dayanıklıdır. Gizli başmalı kordon kilidi vardır. Saatin için de tarih göstergesi ve küçük saniye göstergesi mevcuttur.

Omega speedmaster Professional moonwatch ay saati anlamındadır. Bu adı ayda kullanılan 1863 kalibre kurmalı makineden almaktadır. Koldan çıkarıldığında bile 48 saat daha çalışmaya devam etmektedir. Bu modelin kronometresi de vardır. Kronometreye ilk basıldığında çalışmaya başlamakta ikinci basışta ise geçen süreyi göstermektedir. Bu saatin ilgi çeken diğer bir özelliği de takometre sahibi olmasıdır. Saatin çerçevesinde kilometre saat cinsinden hız değerleri çerçevelenmiştir. Bu özellik sayesinde bir kilometrenin kaç saniyede geçildiği görülerek saatteki ortalama hız hesaplanır. Araç ilk hareket ettiğinde takometreye basılır. Bir kilometreyi geçtiğinde tekrar basılarak durdurulur. Saatin kenarındaki gösterge hangi değere denk gelmişse araç hızı odur. Böylece araç hızı bulunmuş olur. Bu omega modeli 50m (167fit) su direncine sahiptir. Otomobil yıkarken ya da duş altında rahatça kullanılabilmektedir. Makinenin hareketini gösteren arkası şeffaf kasa saatin şıklığını artırmaktadır.

Omega speedmaster Professional moonwatch göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Şeffaf kasası, çelik kayışı ve safir cam kullanımı ile dikkat çekmektedir. Siyah iç kadran çelik ile birleşince ortaya asil ve kullanışlı bir saat çıkmıştır. Otomatik kurulan makinesi vardır. Saat kullanıcıların her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlandığından kronometre ya da takometre ihtiyaçlarını da gidermektedir. Senelerce kullanılabilecek sağlamlığı ve göz alıcı dizaynı bir arada sunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top