Cuma , 30 Ekim 2020

ROLEX DATEJUST SAATLER

rolex-datejust

Tasarımları kadar fiyatları ile de göz dolduran Rolex saatler, lüks ürünler piyasasında yerini korumaya devam ediyor. Saati güzel ve vazgeçilmez yapan şey sadece tasarımı değil üstelik. Rolex bir mücevherdir. Rolex bir saat aldığınızda size bir sertifika veriliyor. Saati daha sonra bu sertifika ile bir mağazaya götürdüğünüzde onu bir altın ya da pırlanta gibi satabiliyor ve paraya dönüştürebiliyorsunuz.

Mükemmel özellikleri olan bu saatin en vazgeçilmez modellerinden biride DateJust dır. Saat sadece vazgeçilmez değil üstelik aynı zamanda Rolex’ in yıllardır en çok satılan ve kullanıcı yorumlarında en çok beğenilen saatidir. Model 1945 li yılların başında kullanıcı ile tanıştırılmıştır. 36 milimetrelik bir çapa sahiptir. Saatin bilezik kısmı Jubilee tarzı bileziktir. Datejust Jubilee bilezikler ile tanınmıştır fakat modelin Oyster bilezikli olanları da günümüzde çok sayıda üretilmektedir. Pürüzsün bir çerçeve ve eşiz bir tasarıma sahiptir. Çoğunlukla oluklu ve 18 kırat altın modelleri satılmıştır. Çalışma şekli otomatik, kalibre 1575, kasa tipi altın ve çelik, kalınlık 12 mm ve cam safirdir. Paslanmaz ve asla su geçirmez. Kapak katlanır tokadır ve kordon da çeliktir. Tarih, merkezi saniye ve vidalanmış tepe özellikleri bulunmaktadır.

Piyasaya çıktıktan sonra yaklaşık 7 yıl, yalnızca altından imal edilmiş olanları ile üretimde kalmıştır. Çelik olan modeli piyasaya sürüldükten sonra çelik üretiminin ciddi bir başarı yakaladığı görülmüştür. Hatta firma datejust modelinin çelikten üretilenlerinden hiçbir modelden yakalamadığı kadar başarı yakalamış ve ciddi bir pazar başarısı yakalamıştır. Altından vazgeçmeyen ve çeliğin başarısını gören firma daha sonraki yıllarda altın çelik karışımı modeller üretmiştir. Çelik –altın karışımı model, çok beğenilen ve tercih edilen Rolex modeli unvanını hala korumaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top