Cuma , 30 Ekim 2020

ROLEX DAY DATE KOL SAATİ

Rolex-Day-Date-2

Lüks dizaynlı saatler piyasasının tartışmasız birincisi Rolex, hakkında yaşanan tüm tartışmalara rağmen çok tercih edilmeye ve beğenileri üzerine toplamaya devam ediyor. Rolex’ i gereksiz pahalı bulan hakkında kötü söylemler yapanlar bile vitrinlerin önünden geçerken hayranlıkla bu saatlere bakıyor.

Rolex’ in en çok hayranlık uyandıran modellerinden biri de Rolex Date’ dir. Air King modelinde olduğu gibi 34 mili metre bir çapında genişliğe sahiptir. Adında açıkça ifade edildiği gibi tarih özelliği bulunan bir saattir. 1950 sonlarına doğru Datejust modelinin takdim edildiği günlerde üretilmiştir. Fiyatlar kullanılan malzeme ve mücevherlere göre yine değişiklik göstermektedir. Yumuşak hatlı olan Date’ ler 5625 $ dan dan alıcı bulmuştur. Oyster bilezikli, 18 karatlık beyaz altın ve elmas taşlarla süslenmiş modeli ise 7400 $ alıcı bulmuştur. Rolex Date’nin çelik, 18 karat altın ve hem çelik hem 18 karat altın olan 3 çeşidi vardır. Göstergelerinde sayılar için Romen rakamları bulunan ve rakam bulunmayanları da vardır. Tarih göstergesi 3 sayısının bulunması gereken yerdedir. Camı safirdir ve saat su geçirmezdir. Ayrıca saat asla paslanmamaktadır. Rolex’in yine çok beğenilmiş ve vzageçilmez olmuş modellerindendir.

Rolex saatlerin date dâhil pek çok modeli Türkiye’ de satılmaktadır. Ancak normalde zaten pahalı olan saatler gümrük vergisi gibi vergilerde eklenerek daha pahalı hale gelmiştir. Pahalı olmasının yanında Türkiye’nin her şehrinde satılmamaktadır. Daha çok İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde satılmaktadır. Buralarda bulunan mağazaların dışında e ticaret sitelerinden ve ikinci el ürün satan sitelerden bu saatlere ulaşabilirsiniz. Piyasa da çok sayıda replika ürünü de bulunan saat, kasa farkı ve mücevherleri olmadan uygun fiyatlara her yerde bulunabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top