Cuma , 30 Ekim 2020

ROLEX GMT –MASTER

picture-128-494x534_0

Uçları yuvarlak büyük ve çıkıntılı bir taçtan oluşan logosu ile Rolex saat konusunda ustalığını göstermeye devam ediyor. Logosunda da usta olduğu zaten açıkça taç ile ifade ediyor. Tacın alt kısmındaki beş adet çıkıntı elin beş parmağını, yani Rolex ustalarının hünerli parmaklarını ifade ediyor.

Hünerli Rolex ustalarının parmaklarından çıkan bir sanat ve ustalık eseri daha Rolex Gmt- Master. Bu model Rolex’in en iyi modellerini ürettiği heyecan dolu 1950 yıllarına denk geliyor. Rolex o yıllarda pek çok model ürettiği gibi bu modelinde ilk klasik halini üretiyor. Saatin en ilginç özelliği 2. bir saattir. Saat kadranın da yer alan 2. Saat yardımı ile bir şehrin veya başka bir ülkenin de saatini ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellik için 24 saati içeren bir kadran düşünülmüştü. 2. Saat aynı anda bir başka zaman dilimine hâkim olmayı sağlıyor ve kolaylık getiriyordu. 70’ li yılların sonunda gmt 2 piyasaya sürüldü. Gmt 2 nin en önemli özelliği, 2. Saat dilimini ayarlarken kullanmanız gereken saat kolunun daha rahat kullanılmasıdır. Çelik olan modeller yalnızca siyah kadranlı şekilde piyasaya sunulmuştur. Çerçeveler siyah/ kırmızı, mavi, siyah ya da kırmızıydı ve Jubilee bilezik ile satışa sunulmuştur.

Gmt master uzun bir süre başarı göstermiş olsa da zamanla rakiplerinin ürettiği zaman göstergeli modellere yenildi ve piyasadan kaldırılmıştır. Gmt master 2, 16710 modeli ile üretimden kaldırıldıktan sonra, yerine 116710 olan Gmt’ nin güncel versiyonu satışa sunulmuştur. Bu modelde 3186 kalibre inc yayın seramik olan ile yer değiştiği görülüyor. Saat tüm modeller gibi asla paslanmıyor ve elbette su geçirmiyor.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top