Cuma , 30 Ekim 2020

Swatch SFK300G Kadın Kol Saati

17.002.5555.003201t4

Swatch SFK300G kol saati bayanlara özel bir saattir. Çalışma şekli saatlerde en sık kullanılan analog saat tipidir. Üzerinde yer alan rakam ve semboller saat hakkında kullanıcısına bilgi vermektedir. Kadranının yuvarlak oluşu saate spor bir görünüm kazandırırken; saatin inceliği ve sadeliği ise şıklık katmaktadır. Görünüş olarak küçük olması, inceliği, desenlerinin kibarlığı ve hafifliği bayanların bu saati tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır.

Swatch SFK300G tasarımının şıklığı ve zarifliğinin yanı sıra arka kapağının plastik oluşu ve içinin görünmesi ürün görselliğini bozmaktadır. Kasasının plastik oluşu su alma ihtimalini arttırdığından olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır. Kordon tipi alüminyum’dur. Kordonundaki çiçek motiflerinin saatin iç kısmında yer alması, kasasının hafif, ince olması, açık metalik renginin dikkat çekici olması saate ayrı bir hava katmaktadır. Kordonun parlaklığı saatin aldığı darbeleri daha çok gösterdiği için saat darbelere karşı korunmalıdır. Kasası bütün ve tek parça olduğu için tamirinin yapılamaması tek dezavantajlı yönünü oluşturmaktadır. Hem spor hem de klasik kıyafetlere uygun olması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Swatch SFK300G kol saatinin camı mineraldir. Saatin takvim, kronometre ve alarm özelliği bulunmamaktadır. Saatin su geçirilebilirliği 30 metre ile sınırlıdır. Yağmurda ıslanmalara, su sıçramalarına ve fazla olmayan su temaslarına karşı dirençli olmasına rağmen; yüzmeye, basınca, yoğun ve sürekli suya, duş almaya uygun değildirler. Yüzmeyi sevenler bu saati tercih etmişlerse yüzme esnasında bu saati kollarında bulundurmamaları saatin ömrünün uzun olması açısından yarar sağlayacaktır. Saatin ortalama ömrü 2 yıldır. Fazla sıcaktan, fazla soğuktan, nemli ortamlardan ve güneş ışığından uzak tutulması kişinin bu güzel saati uzun kullanmasına fırsat vermesi açısından önem taşımaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top